Kære Venstre-kandidater, bestyrelse og medlemmer.

Tak til de 1812 borgere som stemte på Venstre ved kommune-valget.

Tak til alle for indsatsen de sidste måneder, I har gået til den, vi har gjort hvad vi kunne, det var desværre ikke nok 

- Langelands vælgere ville noget andet. 

Her i nederlagets stund må vi se fremad, og arbejde positivt med for Langelands borgere. 

Tillykke til SF og Tonni Hansen, der har indgået en som lovet bred konstituering.Venstre har i konstitueringen fået en formandspost i USK til undertegnede. 

Næstformand i Erhvervs, Turisme og Beskæftigelsesudvalget til Knud Gether.

2 pladser i Økonomiudvalget til Ulrik Kølle Hansen og undertegnede.

2. viceborgmester til Knud Gether. 

Udvalgsposter i Trafik, Teknik og Miljøudvalget, Erhvervs - Turisme og Beskæftigelsesudvalget, Sundhedsudvalget samt i Uddannelse, Social og Kulturudvalget, som Ulrik og Bjarne N. tager sig af.


Med venlig hilsen 

Jan Ole Jakobsen


Personlige stemmer:

Regionsvalg:

Venstre, Danmarks Liberale Parti                                         2.461

Ulrik Kølle Hansen                                                         927


DET NYE REGIONSRÅD I REGION SYDDANMARK

V

Stephanie Lose, Esbjerg VALGT

Personlige stemmer: 89.583Region Syddanmark

Bo Libergren, Odense VALGT

Personlige stemmer: 4.659Region Syddanmark

Kurt Jensen, Rødding VALGT

Personlige stemmer: 3.374Region Syddanmark

Henriette Schlesinger, Kolding VALGT

Personlige stemmer: 3.084Region Syddanmark

Gitte Frederiksen, Vejle VALGT

Personlige stemmer: 3.018Region Syddanmark

Tage Petersen, Sønderborg VALGT

Personlige stemmer: 2.685Region Syddanmark

Mette Bossen Linnet, Tønder VALGT

Personlige stemmer: 2.651Region Syddanmark

Kristian Nørgaard, Grindsted VALGT

Personlige stemmer: 2.556Region Syddanmark

Ulrik Sand Larsen, Svendborg VALGT

Personlige stemmer: 2.526Region Syddanmark

Preben Jensen, Billund VALGT

Personlige stemmer: 2.346Region Syddanmark

Preben Friis-Hauge, Varde VALGT

Personlige stemmer: 2.207Region Syddanmark

Mustapha Itani, Vejle VALGT

Personlige stemmer: 2.169Region Syddanmark

Mads Skau, Haderslev VALGT

Personlige stemmer: 2.021Region Syddanmark

Anja Lund, Nordfyn VALGT

Personlige stemmer: 2.003Region Syddanmark

A

Poul-Erik Svendsen, Assens VALGT

Personlige stemmer: 18.221Region Syddanmark

Jørn Lehmann Petersen, Sønderborg VALGT

Personlige stemmer: 6.987Region Syddanmark

Pia Tørving, Odense S VALGT

Personlige stemmer: 6.473Region Syddanmark

Karsten Uno, Esbjerg VALGT

Personlige stemmer: 4.294Region Syddanmark

Poul Andersen, Middelfart VALGT

Personlige stemmer: 3.715Region Syddanmark

Bente Gertz, Fredericia VALGT

Personlige stemmer: 3.232Region Syddanmark

Lene Thiemer Hedegaard, Vejle VALGT

Personlige stemmer: 3.158Region Syddanmark

Meho Selman, Odense VALGT

Personlige stemmer: 2.979Region Syddanmark

Poul Fremmelev, Kolding VALGT

Personlige stemmer: 2.295Region Syddanmark

Andrea Terp, Aabenraa VALGT

Personlige stemmer: 2.100Region Syddanmark

F

Villy Søvndal, Kolding VALGT

Personlige stemmer: 69.841Region Syddanmark

Ida Damborg, Kolding VALGT

Personlige stemmer: 2.685Region Syddanmark

Vicky Lorenzen, Ringe VALGT

Personlige stemmer: 1.168Region Syddanmark

Karsten Fogde, Odense VALGT

Personlige stemmer: 629Region Syddanmark

Annette Blynel, Svendborg VALGT

Personlige stemmer: 530Region Syddanmark

Bent Olsen, Nordfyn VALGT

Personlige stemmer: 446Region Syddanmark

O

Thies Mathiasen, Haderslev VALGT

Personlige stemmer: 4.376Region Syddanmark

Søren Rasmussen, Kolding VALGT

Personlige stemmer: 2.706Region Syddanmark

Olfert Krog, Esbjerg VALGT

Personlige stemmer: 2.118Region Syddanmark

Carsten Sørensen, Odense VALGT

Personlige stemmer: 2.078Region Syddanmark

Anne-Marie Palm-Johansen, Nyborg VALGT

Personlige stemmer: 2.020Region Syddanmark

C

Morten Weiss-Pedersen, Middelfart VALGT

Personlige stemmer: 3.823Region Syddanmark

Michael Nielsen, Odense VALGT

Personlige stemmer: 2.343Region Syddanmark

Ø

Vibeke Syppli Enrum, Gudbjerg Sydf VALGT

Personlige stemmer: 2.872Region Syddanmark

Lars Mogensen, Esbjerg VALGT

Personlige stemmer: 584Region Syddanmark

B

Morten Brixtofte Petersen, Ærø VALGT

Personlige stemmer: 1.446Region Syddanmark

I

Marianne Mørk Mathiesen VALGT

Personlige stemmer: 3.655Region Syddanmark



DE BLEV IKKE VALGT:

A

Anders Sørensen, Vejle

Personlige stemmer: 801Region Syddanmark

Bjørn Medom Nielsen, Fredericia

Personlige stemmer: 2.014Region Syddanmark

Elin Søndergaard, Ringe

Personlige stemmer: 1.462Region Syddanmark

Hans Ole Petersen, Vamdrup

Personlige stemmer: 873Region Syddanmark

Henrik Rømer, Esbjerg

Personlige stemmer: 532Region Syddanmark

Jane Borg Kjær, Billund

Personlige stemmer: 1.655Region Syddanmark

Jette Jensen, Esbjerg

Personlige stemmer: 2.045Region Syddanmark

Joachim Allouche, Odense

Personlige stemmer: 1.701Region Syddanmark

Karsten Wohlgemuth, Sønderborg

Personlige stemmer: 1.184Region Syddanmark

Keld Pedersen, Vojens

Personlige stemmer: 1.512Region Syddanmark

Kjeld Anker Espersen, Varde

Personlige stemmer: 1.834Region Syddanmark

Lasse Holm Grønning, Langeland

Personlige stemmer: 1.677Region Syddanmark

Torben Struck, Tønder

Personlige stemmer: 1.501Region Syddanmark

Vibeke Hejnfelt, Vejle

Personlige stemmer: 900Region Syddanmark

B

Agnete Damkjær, Middelfart

Personlige stemmer: 430Region Syddanmark

Agnete Fog, Langeland

Personlige stemmer: 328Region Syddanmark

Anna Mette Skov Borring, Årslev

Personlige stemmer: 363Region Syddanmark

Anne Marie Geisler Andersen, Esbje

Personlige stemmer: 927Region Syddanmark

Anne Skau Styrishave, Odense

Personlige stemmer: 497Region Syddanmark

Bjørn Bjerrehøj, Odense

Personlige stemmer: 977Region Syddanmark

Carl Bohn, Odense

Personlige stemmer: 91Region Syddanmark

Cathrina Sørensen, Rødekro

Personlige stemmer: 217Region Syddanmark

Charlotte Enevoldsen, Kolding

Personlige stemmer: 501Region Syddanmark

Gitte Madsen, Svendborg

Personlige stemmer: 1.292Region Syddanmark

Hans Krab Koed, Kolding

Personlige stemmer: 120Region Syddanmark

Jeanne Hust, Assens

Personlige stemmer: 160Region Syddanmark

John Bach Thygesen, Ølgod

Personlige stemmer: 102Region Syddanmark

Jonna Buch Andersen, Varde

Personlige stemmer: 645Region Syddanmark

Karl Erik Olesen, Haderslev

Personlige stemmer: 380Region Syddanmark

Kristian Myrhøj, Sønderborg

Personlige stemmer: 299Region Syddanmark

Merete Visbjerg, Ollerup

Personlige stemmer: 110Region Syddanmark

Mette Hjorth, Nordfyn

Personlige stemmer: 338Region Syddanmark

Nils Sjøberg, Kolding

Personlige stemmer: 1.188Region Syddanmark

Ole Lynggaard Jørgensen, Vejle

Personlige stemmer: 811Region Syddanmark

Oluf Dragsbo, Esbjerg

Personlige stemmer: 75Region Syddanmark

Randi Lej-Blicher, Aabenraa

Personlige stemmer: 142Region Syddanmark

Søren Ulrik Hillers, Faaborg

Personlige stemmer: 336Region Syddanmark

Ulrich Kristensen, Billund

Personlige stemmer: 452Region Syddanmark

Zeb Meier Watz, Odense C

Personlige stemmer: 203Region Syddanmark

C

Allan Munk Nielsen, Billund

Personlige stemmer: 338Region Syddanmark

Anders Bennetsen, Haderslev

Personlige stemmer: 273Region Syddanmark

Anna-Marie Bloch Münster, Esbjerg

Personlige stemmer: 941Region Syddanmark

Anne Pedersen, Vejen

Personlige stemmer: 405Region Syddanmark

Carsten Nas'cou Jäger, Nordfyn

Personlige stemmer: 211Region Syddanmark

Ena Nørgaard, Assens

Personlige stemmer: 336Region Syddanmark

Flemming Agerskov, Vejle

Personlige stemmer: 861Region Syddanmark

Henrik Mielke Ravn, Haderslev

Personlige stemmer: 210Region Syddanmark

Henrik Sandholm, Vejle

Personlige stemmer: 200Region Syddanmark

Jeanette Birkelund, Aabenraa

Personlige stemmer: 503Region Syddanmark

Jørgen Nielsen, Langeland

Personlige stemmer: 172Region Syddanmark

Karl Ove Ilskov, Kerteminde

Personlige stemmer: 358Region Syddanmark

Katri Søgaard, Billund

Personlige stemmer: 130Region Syddanmark

Ken Julius, Sønderborg

Personlige stemmer: 187Region Syddanmark

Kjeld Nielsen, Fanø

Personlige stemmer: 327Region Syddanmark

Knud Erik Langhoff, Kolding

Personlige stemmer: 1.729Region Syddanmark

Mads Boeberg Hansen, Ærø

Personlige stemmer: 1.592Region Syddanmark

Michael Møller, Nyborg

Personlige stemmer: 149Region Syddanmark

Morten Overgaard, Tønder

Personlige stemmer: 304Region Syddanmark

Nicolai Emil Johansen, Odense

Personlige stemmer: 310Region Syddanmark

Niels Christiansen, Varde

Personlige stemmer: 827Region Syddanmark

Ole Kærup, Kolding

Personlige stemmer: 145Region Syddanmark

Ole Wandahl Stenshøj, Sønderborg

Personlige stemmer: 317Region Syddanmark

Peter Eduard, Faaborg-Midtfyn

Personlige stemmer: 59Region Syddanmark

Poul Christensen, Svendborg

Personlige stemmer: 347Region Syddanmark

Steffen Møller, Faaborg-Midtfyn

Personlige stemmer: 455Region Syddanmark

Toke Kieler, Fredericia

Personlige stemmer: 85Region Syddanmark

D

Anders S. Iversen, Odense

Personlige stemmer: 365Region Syddanmark

Anton Kudsk, Vojens

Personlige stemmer: 125Region Syddanmark

Betina Pedersen, Toftlund

Personlige stemmer: 90Region Syddanmark

Bo Kleis Christensen, Sønderborg

Personlige stemmer: 310Region Syddanmark

Carl E. Michelsen, Tønder

Personlige stemmer: 59Region Syddanmark

Henrik Husted Hagelsø, Faaborg

Personlige stemmer: 117Region Syddanmark

Holger Gorm Petersen, Vejle

Personlige stemmer: 1.105Region Syddanmark

Jan Køpke Christensen, Aabenraa

Personlige stemmer: 525Region Syddanmark

Jan Skræddergaard, Kolding

Personlige stemmer: 191Region Syddanmark

Jane Ditlevsen, Odense

Personlige stemmer: 201Region Syddanmark

Kasper Mejlhede, Aunslev

Personlige stemmer: 45Region Syddanmark

Kim Andkjær Doberck, Holbøl

Personlige stemmer: 64Region Syddanmark

Kim Pedersen, Fredericia

Personlige stemmer: 113Region Syddanmark

Lars Christian Hostrup-Schultz, Fa

Personlige stemmer: 52Region Syddanmark

Lars Erik Hareskov, Jerlev

Personlige stemmer: 39Region Syddanmark

Liselotte Tranekær Fjellø-Jensen,

Personlige stemmer: 90Region Syddanmark

Maiken Huglstad Pedersen, Esbjerg

Personlige stemmer: 150Region Syddanmark

Morten Filipsen, Årre

Personlige stemmer: 51Region Syddanmark

Morten Holgersen, Faaborg-Midtfyn

Personlige stemmer: 72Region Syddanmark

René Lundegaard, Nordfyn

Personlige stemmer: 190Region Syddanmark

Sven B. Nielsen, Esbjerg

Personlige stemmer: 127Region Syddanmark

Ulrik Gamskjær, Vamdrup

Personlige stemmer: 65Region Syddanmark

F

Anders Funch Engelstad, Nordfyn

Personlige stemmer: 267Region Syddanmark

Bent Iversen, Haderslev

Personlige stemmer: 265Region Syddanmark

Bruno Hansen, Svendborg

Personlige stemmer: 248Region Syddanmark

Erik Bach, Sønderborg

Personlige stemmer: 174Region Syddanmark

Hans Holmer, Kolding

Personlige stemmer: 160Region Syddanmark

Henrik Boye, Aabenraa

Personlige stemmer: 178Region Syddanmark

John Hyrup, Sønderborg

Personlige stemmer: 141Region Syddanmark

Kurt Mulvad, Middelfart

Personlige stemmer: 283Region Syddanmark

Marianne Thomsen, Fredericia

Personlige stemmer: 357Region Syddanmark

Martin Knigge, Esbjerg

Personlige stemmer: 207Region Syddanmark

Michael Christensen, Kruså

Personlige stemmer: 88Region Syddanmark

Sandie Lee, Vejle

Personlige stemmer: 156Region Syddanmark

Susanne Mathiesen, Grindsted

Personlige stemmer: 263Region Syddanmark

Tine Hundahl Jensen, Vejle

Personlige stemmer: 339Region Syddanmark

Torben Smith, Ringe

Personlige stemmer: 273Region Syddanmark

I

Anders Kirkeby

Personlige stemmer: 125Region Syddanmark

Frank Lynge Schwaner

Personlige stemmer: 225Region Syddanmark

Jens Otto Dalhøj

Personlige stemmer: 235Region Syddanmark

Jimmy Steen Eriksen

Personlige stemmer: 709Region Syddanmark

Malene Ravn Neumann

Personlige stemmer: 474Region Syddanmark

Martin Boye

Personlige stemmer: 678Region Syddanmark

Rene Christensen Dokbua

Personlige stemmer: 80Region Syddanmark

Steen Holm Iversen

Personlige stemmer: 848Region Syddanmark

Tonny Vest

Personlige stemmer: 479Region Syddanmark

K

Amalie Zeeb, Vejle

Personlige stemmer: 53Region Syddanmark

Anders Friis Knudsen, Odense

Personlige stemmer: 123Region Syddanmark

Bios Nyarukemba, Rødekro

Personlige stemmer: 20Region Syddanmark

Gert Brennalt, Branderup J

Personlige stemmer: 30Region Syddanmark

Henri Nissen, Christiansfeld

Personlige stemmer: 1.929Region Syddanmark

Henrik T. Møller, Fredericia

Personlige stemmer: 55Region Syddanmark

Inge Marie Jensen, Esbjerg

Personlige stemmer: 128Region Syddanmark

Jens Ole Madsen, Assens

Personlige stemmer: 53Region Syddanmark

Jens Schmidt Holm, Ølgod

Personlige stemmer: 146Region Syddanmark

Knud Erik Hansen, Sommersted

Personlige stemmer: 292Region Syddanmark

Knud Hauge, Vejle

Personlige stemmer: 102Region Syddanmark

Lilian Vigtoft-Jessen, Holsted

Personlige stemmer: 38Region Syddanmark

Michael Jensen, Tåsinge

Personlige stemmer: 83Region Syddanmark

Niels Møller Jessen, Vojens

Personlige stemmer: 159Region Syddanmark

Per Nansted, Odense

Personlige stemmer: 102Region Syddanmark

Rise Eskildsen, Munkebo

Personlige stemmer: 31Region Syddanmark

Simon Lavdal, Odense

Personlige stemmer: 41Region Syddanmark

O

Bjarne Jensen, Billund

Personlige stemmer: 1.218Region Syddanmark

Carsten Kudsk, Nyborg

Personlige stemmer: 1.610Region Syddanmark

Dorthe Mehlberg, Sønderborg

Personlige stemmer: 1.234Region Syddanmark

Gerda Hagemann Pedersen, Vejle

Personlige stemmer: 873Region Syddanmark

Inger Nielsen, Fredericia

Personlige stemmer: 458Region Syddanmark

Jan Voss Hansen, Tønder

Personlige stemmer: 1.298Region Syddanmark

Jon Krongaard, Haderslev

Personlige stemmer: 1.085Region Syddanmark

Karsten Byrgesen, Fredericia

Personlige stemmer: 1.960Region Syddanmark

Kim Brammer Welcher, Langeland

Personlige stemmer: 463Region Syddanmark

Matilde Bøttger-Larsen, Sønderborg

Personlige stemmer: 1.058Region Syddanmark

Niels Erik Søndergaard, Odense

Personlige stemmer: 1.394Region Syddanmark

Niels-Jørgen Grabe, Kolding

Personlige stemmer: 357Region Syddanmark

Svend Erik Nielsen, Vejle

Personlige stemmer: 1.905Region Syddanmark

V

Aksel Krogenlund Larsen, Ærø

Personlige stemmer: 185Region Syddanmark

Bjarne Thomsen, Aabenraa

Personlige stemmer: 585Region Syddanmark

Børge Larsen, Fredericia

Personlige stemmer: 404Region Syddanmark

Emil Hoffmann Madsen, Fanø

Personlige stemmer: 336Region Syddanmark

Flemming Kjærulf, Nyborg

Personlige stemmer: 1.111Region Syddanmark

Gitte Kristiansen, Nordfyn

Personlige stemmer: 403Region Syddanmark

Hans Philip Tietje, Aabenraa

Personlige stemmer: 1.668Region Syddanmark

Henning Ravn, Esbjerg

Personlige stemmer: 1.620Region Syddanmark

Henrik Bonnerup-Kjær, Assens

Personlige stemmer: 350Region Syddanmark

Herdis Hanghøi, Faaborg-Midtfyn

Personlige stemmer: 1.960Region Syddanmark

Jane Søgaard, Vejle

Personlige stemmer: 867Region Syddanmark

Jens Møller, Løgumkloster

Personlige stemmer: 1.057Region Syddanmark

Jesper Bitsch Bierbaum, Haderslev

Personlige stemmer: 987Region Syddanmark

Jørgen Bruun, Vejen

Personlige stemmer: 1.352Region Syddanmark

Karin Riishede, Middelfart

Personlige stemmer: 887Region Syddanmark

Karsten Degnbol, Esbjerg

Personlige stemmer: 341Region Syddanmark

Keld Storm, Korinth

Personlige stemmer: 199Region Syddanmark

Knud Erik Kristensen, Kerteminde

Personlige stemmer: 627Region Syddanmark

Lamberto Koffi da Cruz, Kolding

Personlige stemmer: 153Region Syddanmark

Lena Baunsgaard, Odense

Personlige stemmer: 634Region Syddanmark

Lotte Tang, Varde

Personlige stemmer: 456Region Syddanmark

Mads Heimdal Thy, Odense

Personlige stemmer: 448Region Syddanmark

Peder Hvejsel, Fredericia

Personlige stemmer: 1.817Region Syddanmark

Peter Jørgensen, Sønderborg

Personlige stemmer: 1.343Region Syddanmark

Sarah Lundsberg, Assens

Personlige stemmer: 1.052Region Syddanmark

Susanne Linnet, Tønder

Personlige stemmer: 1.244Region Syddanmark

Svend-Aksel Hansen, Svendborg

Personlige stemmer: 308Region Syddanmark

Thyge Nielsen, Varde

Personlige stemmer: 1.772Region Syddanmark

Tobias Kristian Jensen Jørgensen,

Personlige stemmer: 1.184Region Syddanmark

Ulrik Kølle Hansen, Langeland

Personlige stemmer: 927Region Syddanmark

Vita Zenner, Esbjerg

Personlige stemmer: 392Region Syddanmark

Å

Andreas Lund Andersen, Odense

Personlige stemmer: 887Region Syddanmark

Birgitte Millung, Rudkøbing

Personlige stemmer: 1.733Region Syddanmark

Gorm Dalgaard, Aabenraa

Personlige stemmer: 190Region Syddanmark

Hans-Jørgen Jagd, Fredericia

Personlige stemmer: 356Region Syddanmark

Jan H. Kronborg, Kolding

Personlige stemmer: 203Region Syddanmark

Line Gessø Hansen, Ringe

Personlige stemmer: 883Region Syddanmark

Ove Kjær Kristensen, Vejle

Personlige stemmer: 266Region Syddanmark

Ø

Arne Callesen, Varde

Personlige stemmer: 145Region Syddanmark

Benny Pieszak, Nyborg

Personlige stemmer: 106Region Syddanmark

Bent Yde, Esbjerg

Personlige stemmer: 53Region Syddanmark

Birthe Oesterling Andersen, Løjt K

Personlige stemmer: 150Region Syddanmark

Brian Gormsen, Rødekro

Personlige stemmer: 110Region Syddanmark

Claus Larsen, Haderslev

Personlige stemmer: 312Region Syddanmark

Ebbe Munk, Kolding

Personlige stemmer: 187Region Syddanmark

Flemming Leer Jakobsen, Vejle

Personlige stemmer: 161Region Syddanmark

Godette M. S. Walmod, Odense

Personlige stemmer: 164Region Syddanmark

Ingelise Hansen, Vejle

Personlige stemmer: 262Region Syddanmark

Jakob Borgensgård, Rødding

Personlige stemmer: 130Region Syddanmark

Jette Borch, Aabenraa

Personlige stemmer: 81Region Syddanmark

Johanna Precht, Sønderborg

Personlige stemmer: 291Region Syddanmark

Jutta Lundqvist Nielsen, Kertemind

Personlige stemmer: 286Region Syddanmark

Kirsten Cordtz, Fredericia

Personlige stemmer: 201Region Syddanmark

Kirsten Lundgaard, Faaborg-Midtfyn

Personlige stemmer: 286Region Syddanmark

Lars Bennedbæk, Nyborg

Personlige stemmer: 51Region Syddanmark

Lars Nielsen, Fanø

Personlige stemmer: 57Region Syddanmark

Lasse Egelund, Thyregod

Personlige stemmer: 167Region Syddanmark

Lene Syppli Nielsen, Aabenraa

Personlige stemmer: 92Region Syddanmark

Lisbeth Pieszak, Svendborg

Personlige stemmer: 222Region Syddanmark

Mads Meiltoft Jørgensen, Odense

Personlige stemmer: 222Region Syddanmark

Mads Walmod, Odense

Personlige stemmer: 109Region Syddanmark

Maya Ryom, Vejen

Personlige stemmer: 708Region Syddanmark

Michael Martin Jensen, Langeland

Personlige stemmer: 155Region Syddanmark

Mie Jensen, Bogense

Personlige stemmer: 107Region Syddanmark

Morten Pabst Petersen, Assens

Personlige stemmer: 162Region Syddanmark

Per Holscher, Svendborg

Personlige stemmer: 410Region Syddanmark

Reza Javid, Odense

Personlige stemmer: 339Region Syddanmark

Sabrina Louise Christiansen, Esbje

Personlige stemmer: 303Region Syddanmark

Steven Johannes Legene, Stenstrup

Personlige stemmer: 107Region Syddanmark

Ulf V. Olsen, Odense

Personlige stemmer: 66Region Syddanmark

E

Mette Langdal

Personlige stemmer: 135Region Syddanmark

Vagn Christensen

Personlige stemmer: 92Region Syddanmark

J

Michael Ellegaard, Odense

Personlige stemmer: 787Region Syddanmark

L

Karsten Holt Larsen

Personlige stemmer: 220Region Syddanmark

R

Anders Nielsen, Esbjerg

Personlige stemmer: 49Region Syddanmark

S

Asmus Peter Asmussen, Aabenraa

Personlige stemmer: 145Region Syddanmark

Dirk Sina, Aabenraa

Personlige stemmer: 515Region Syddanmark

Elin Marquardsen, Løgumkloster

Personlige stemmer: 252Region Syddanmark

Gösta Toft, Aabenraa

Personlige stemmer: 1.516Region Syddanmark

Hannah Bahnsen, Tinglev

Personlige stemmer: 161Region Syddanmark

Hans-Iver Kley, Haderslev

Personlige stemmer: 478Region Syddanmark

Janine Asmussen, Kolding

Personlige stemmer: 125Region Syddanmark

Welm Friedrichsen, Nordborg

Personlige stemmer: 186Region Syddanmark

Y

Ole Eli Christiansen, Gram

Personlige stemmer: 111Region Syddanmark